Descoperă categoriile noastre
Telefoane mobile
Laptop, Tablete & Telefoane
Laptopuri
Tablete
Genti pentru laptop
Hard disk-uri laptop
Memorii RAM laptop
Incarcatoare laptop
Card reader
Smartwhatch-uri
Tablete grafice
Accesorii Telefoane
Accesorii Laptop
Telefoane digitale, analogice
Standuri Notebook
Docking Station
Accesorii Tablete
Cabluri Smartphone
Smartphone Samsung A72, 256GB, Dual SIM, Negru
SM-A725FZKH
2.339,57 lei
Stoc epuizat
Acest produs nu mai este disponibil în magazinul nostru
Smartphone Samsung A72, 256GB, Dual SIM, Negru
![]() |
|
|
Ecran minunat, derulare reala si cursiva Supradimensioneaza-ti vizualizarea cu ecranul captivant Infinity-O de 6.7 inci. Un afisaj FHD+ Super AMOLED, atinge 800 de nits pentru claritate, chiar si in lumina puternica a zilei. In plus, Eye Comfort Shield scade lumina albastra, iar Real Smooth pastreaza vizualizarea cursiva, indiferent daca te joci sau derulezi. |
|
![]() |
|
|
Stabilirea unui nou standard pentru un design uimitor Iata curbele confortabile si elegante de pe designul perfect al Galaxy A72. Carcasa minimalista a camerei se combina cu finisajul mat din partea din spate, pentru un aspect iconic, aproape monocorp. |
|
![]() |
|
|
Camera foto admirabila, intotdeauna clara si stabila Utilizeaza rezolutia foarte inalta a camerei foto principale, de 64MP, cu OIS pentru fotografii detaliate si clare pe tot parcursul zilei. Extinde-ti unghiul de vizualizare cu ajutorul camerei foto Ultra Wide. Si parcurge distante noi cu 3x zoom optic si 30X Space Zoom al camerei foto cu teleobiectiv si OIS. |
|
![]() |
|
|
Surprinzi detalii chiar si in conditii de lumina slaba cu OIS Ia-ti ramas bun de la fotografiile si videoclipurile neclare. OIS (stabilizarea optica a imaginii) te ajuta sa-ti stabilizezi fotografiile, pentru a mentine miscarea cursiva si pentru a fi detaliate - chiar si atunci cand lumina este redusa. Camera foto atrage mai multa lumina, pentru a-ti lumina fotografiile in lumina scazuta. |
|
![]() |
|
|
Fotografii de calitate profesionala, din 3 perspective Incepe sa utilizezi camera foto Ultra Wide, de 12 MP si extinde-ti campul vizual la un unghi de 123 grade, asemanator ochiului uman, pentru fotografii care capteaza cu adevarat totul. Decupeaza cadre realizate cu camera foto Wide Angle Camera, de 64 MP sau mareste, pentru prim-planuri frumoase si constante, cu ajutorul camerei Telephoto de 8 MP, cu zoom optic 3X. |
|
![]() |
|
Caracteristici:
| Diagonala afișajului | 17 cm (6.7") |
| Rezoluţie de afişare | 2400 x 1080 Pixel |
| Formă ecran | Plat |
| Tip de afișaj | SAMOLED |
| Numărul de culori ale afișajului | 16 milioane de culori |
| Raport de aspect nativ | 20:9 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 90 Hz |
| Tip ecran tactil | Capacitiv |
| Densitate pixeli | 394 ppi |
| Colțuri afișare rotunjite | Da |
| Familia de procesoare | Qualcomm Snapdragon |
| Procesor | 720G |
| Numărul de nuclee de procesor | 8 |
| Frecvență boost procesor | 2,3 GHz |
| Capacitate RAM | 8 Giga Bites |
| Capacitate internă de stocare | 256 Giga Bites |
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Capacitatea maximă card de memorie | 1000 Giga Bites |
| USB de stocare în masă | Da |
| Tip cameră spate | Cameră tip quad |
| Rezoluție cameră foto posterioară (numerică) | 64 MP |
| Tip cameră frontală | Cameră video unică |
| Rezoluție cameră foto frontală (numerică) | 32 MP |
| Bliț cameră posterioară | Da |
| Rezoluție a doua cameră spate (numeric) | 12 MP |
| Rezoluție a treia cameră spate (numeric) | 8 MP |
| Rezoluție cameră macro (numeric) | 5 MP |
| Rezoluție cameră foto posterioară | 9248 x 6936 Pixel |
| Apertură cameră spate | 1,8 |
| Apertură a doua cameră spate | 2,2 |
| Număr diafragmă a treia cameră spate | 2,4 |
| Număr apertură a patra cameră din spate | 2,4 |
| Zoom optic | 3x |
| Zoom digital | 30x |
| Apertură cameră față | 2,2 |
| De tip Flash | LED |
| Rezolutia capturii video | 3840 x 2160 Pixel |
| Moduri de înregistrare video | 720p, 1080p, 2160p |
| Auto focar | Da |
| Geo-etichetare | Da |
| Fotografiere multiplă | Da |
| Auto-cronometru | Da |
| Tip rețea mobilă | 4G |
| Tip card SIM | NanoSIM |
| Standarde 3G | HSDPA, HSPA+, HSUPA, UMTS |
| Standarde 4G | LTE |
| Wi-Fi | Da |
| Bluetooth | Da |
| Standarde Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Transfer de date 4G (max) | 600 Mbit/s |
| Wi-Fi Direct | Da |
| Comunicaţii în câmp apropiat (NFC) | Da |
| Tip abonament | Fără abonament |
| Port USB | Da |
| Conector USB | USB tip-C |
| Conectivitate pentru căşti | USB tip-C |
| Serviciu de mesaje scurte (SMS) | Da |
| MMS (Serviciu de mesagerie multimedia) | Da |
| Da | |
| Factorul de formă | Bară |
| Culoarea produsului | Negru |
| Nume culoare | Awesome Black |
| Cod de Protecție Internațională (IP) | IP67 |
| Încărcare rapidă | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Difuzor | Da |
| Alertă prin vibrare | Da |
| Locație poziție | Da |
| GPS | Da |
| GLONASS | Da |
| BeiDou | Da |
| Galileo | Da |
| Poziționare Wi-Fi | Da |
| Difuzoare | Stereo |
| Sistem audio | Dolby Atmos |
| Tipuri de fișiere audio suportate | 3GA, AAC, AMR, AWB, FLAC, IMY, M4A, De mijloc, MIDI, MP3, MXMF, OGA, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, XMF |
| Formate de comprimare | 3G2, 3GP, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, WEBM |
| Platformă | Android |
| Sistem de operare cu condiţia | Android 11 |
| Platformă distribuție aplicație | Google Play |
| Suport Office | Da |
| Aplicații Google | Gmail, Google Chrome, Google Drive, Google Maps, Google Photos, Google Play, Google Play Movies, YouTube |
| Asistent virtual | Samsung Bixby |
| Performanţa bateriei | 5000 mAh |
| Timp vorbire (4G) | 40 h |
| Timp de navigare (Wi-Fi) | 20 h |
| Timp de navigare (4G) | 19 h |
| Continuă timp de redare audio | 146 h |
| Timp de redare video continuă | 23 h |
| Senzor de proximitate | Da |
| Accelerometru | Da |
| Senzor lumină ambientală | Da |
| Giroscop | Da |
| Greutate | 203 g |
| Lățime | 77,4 milimetri |
| Adâncime | 8,4 milimetri |
| Înălţime | 165 milimetri |
| SAR cap (EU) | 0,23 W/kg |
| Corp SAR | 1,168 W/kg |
| Adaptor AC legat | Da |
| Ghid de iniţiere rapidă | Da |
| Cabluri incluse | USB tip-C |
| Pin ejectare | Da |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 25 W |
| Ecran tactil | Da |
- Dimensiune
- A7
- Garantie
- 24
Review-uri / Intrebări
-
Reviews (0)
-
Intrebari & Raspunsuri (0)
-
Rating mare
-
Cele mai noi













