Descoperă categoriile noastre
Multifunctionala laser color Ricoh MC240FW, A4, Alb/Negru
408430
2.670,13 lei
Stoc epuizat
Acest produs nu mai este disponibil în magazinul nostru
Ricoh M C240FW, Cu laser, Imprimare color, 2400 x 600 DPI, A4, Imprimare directă, Negru, Alb
Ricoh M C240FW. Tehnologia tipăririi: Cu laser, Imprimare: Imprimare color, Rezoluţia maximă: 2400 x 600 DPI. Copiere: Copiere color, Rezoluţie maximă de copiere: 600 x 600 DPI. Scanare: Scanare color, Rezoluţia optică de scanare: 600 x 600 DPI. Funcții duplex: Imprimă. Dimensiune maximă hârtie seria-A ISO: A4. Wi-Fi. Imprimare directă. Culoarea produsului: Negru, Alb
| Viteza imprimării | |
| Tehnologia tipăririi | Cu laser |
| Imprimare | Imprimare color |
| Imprimarea duplex | Da |
| Moduri de imprimare față-verso | Auto |
| Rezoluţia maximă | 2400 x 600 DPI |
| Viteza de tipărire (negru, calitate normală, A4/US Letter) | 24 ppm |
| Timp de încălzire | 74,7 s |
| Timpul până la prima pagina (negru, normal) | 11,4 s |
| Timpul până la prima pagina (color, normal) | 11,7 s |
| Copiere | |
| Copiere | Copiere color |
| Rezoluţie maximă de copiere | 600 x 600 DPI |
| Mărime maximă copie | A4 |
| Numărul maxim de copii | 9999 copii |
| Redimensionare copiere | 25 - 400% |
| Scanare | |
| Scanare | Scanare color |
| Rezoluţia optică de scanare | 600 x 600 DPI |
| Tip scanner | Scaner Flatbed & ADF |
| Fax | |
| Viteză transmitere fax | 3 secunde/pagini |
| Viteză modem | 33,6 Kbit/s |
| Caracteristici | |
| Ciclu de funcţionare (maxim) | 50000 pagini pe luna |
| Funcții duplex | Imprimă |
| Număr cartușe de tipărire | 2 |
| Culori de imprimare | Negru, Cyan, Magenta, Galben |
| Limbi pagină descriere | PCL 5, PCL 6, PCLm, PostScript 3 |
| Caractere imprimantă | PCL, PostScript |
| Capacitate de intrare & de ieșire | |
| Număr total tăvi intrare | 1 |
| Capacitate totală intrare | 250 foi |
| Capacitate totală ieșire | 100 foi |
| Capacitate maximă de alimentare | 251 foi |
| Manipularea hârtiei | |
| Dimensiune maximă hârtie seria-A ISO | A4 |
| Tip tavă hârtie imprimare | Hârtie simplă |
| Formate ISO serie-A (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Formate ISO serie-B (B0...B9) | B5 |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 60 - 162 g/m² |
| Multi-Purpose Tray greutate mass-media | 60 - 200 g/m² |
| Conexiune | |
| Imprimare directă | Da |
| Port USB | Da |
| Număr porturi USB 2.0 | 2 |
| Reţea | |
| Wi-Fi | Da |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Standarde Wi-Fi | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Protocoale de rețea suportate (IPv6) | TCP/IP |
| Tehnologii mobile de imprimare | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Performanță | |
| Memorie internă | 512 Mega bites |
| Maximum de memorie internă | 512 Mega bites |
| Design | |
| Culoarea produsului | Negru, Alb |
| Poziționare pe piață | Acasă & birou |
| Ecran încorporat | Da |
| Tipul de control | Tactil |
| Afișaj color | Da |
| Managementul energiei | |
| Consum de energie (max) | 660 W |
| Consum energie (operare medie) | 395 W |
| Consum energie (gata de operare) | 17 W |
| Consum de energie (în repaos) | 1,14 W |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 0,35 kWh/săptămână |
| Frecvență de intrare AC | 50 - 60 Hz |
| Cerinţe de sistem | |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 8.1 |
| Sisteme de operare Linux suportate | Da |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2016 |
| Greutate şi dimensiuni | |
| Lățime | 411,2 milimetri |
| Adâncime | 394,1 milimetri |
| Înălţime | 344,4 milimetri |
| Greutate | 19,4 kilograme |
- Dimensiune
- A4
- Copiere
- Copiere color
- Imprimare
- Imprimare color
- Scanare
- Scanare color
- Tehnologia tipăririi
- Cu laser
- Imprimarea duplex
- Da
- Rezoluţia maximă
- 2400 x 600 DPI
- Viteza de tipărire (negru, calitate normală, A4/US Letter)
- 24 ppm
- Ciclu de funcţionare (maxim)
- 50000 pagini pe luna
- Culori de imprimare
- Negru, Cyan, Magenta, Galben
- Număr cartușe de tipărire
- 2
- Număr total tăvi intrare
- 1
- Capacitate totală intrare
- 250 foi
- Capacitate totală ieșire
- 100 foi
- Dimensiune maximă hârtie seria-A ISO
- A4
- Tip tavă hârtie imprimare
- Hârtie simplă
- Formate ISO serie-A (A0...A9)
- A4, A5, A6
- Imprimare directă
- Da
- Wi-Fi
- Da
- Ethernet LAN
- Da
- Poziționare pe piață
- Acasă & birou
- Ecran încorporat
- Da
- Memorie internă
- 512 Mega bites
- Rezoluţie maximă de copiere
- 600 x 600 DPI
- Tip scanner
- Scaner Flatbed & ADF
- Rezoluţia optică de scanare
- 600 x 600 DPI
- Funcții duplex
- Imprimă
- Culoarea produsului
- Negru, Alb
Review-uri / Intrebări
-
Reviews (0)
-
Intrebari & Raspunsuri (0)
-
Rating mare
-
Cele mai noi


