Descoperă categoriile noastre
Laptopuri
Laptop, Tablete & Telefoane
Tablete
Genti pentru laptop
Hard disk-uri laptop
Memorii RAM laptop
Incarcatoare laptop
Card reader
Smartwhatch-uri
Tablete grafice
Telefoane mobile
Accesorii Telefoane
Accesorii Laptop
Telefoane digitale, analogice
Standuri Notebook
Docking Station
Accesorii Tablete
Cabluri Smartphone
Laptop ASUS X509DA cu procesor AMD Ryzen 7 3700U pana la 4.00 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 1TB HDD, AMD Radeon™, Slate Gray
M509DA-EJ280
2.795,10 lei
Stoc epuizat
Acest produs nu mai este disponibil în magazinul nostru
| Laptop ASUS X509DA cu procesor AMD Ryzen 7 3700U pana la 4.00 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 1TB HDD, AMD Radeon™ RX Vega 10 Graphics, Free DOS, Slate Gray | |
![]() |
|
|
Experimenteaza puterea unui sistem cu adevarat clasic destinat utilizarii zilnice - Unul dintre cele mai mici laptopuri multifunctionale de 15 inci din lume Fie ca este utilizat pentru munca sau distractie, ASUS M509 este un laptop accesibil ce ofera performante ridicate si imagini deosebit de cursive. Ecranul sau NanoEdge ofera unghiuri largi de vizualizare, de 178° si un finisaj mat, anti-stralucire, pentru o experienta de utilizare cu adevarat deosebita. La interior, acesta este echipat cu un procesor AMD Ryzen™ 7 3700U, cu 8GB de memorie RAM. |
|
![]() |
|
|
Eficienta - Rapid si eficient Echipat cu un procesor AMD Ryzen™, ASUS M509 te ajuta sa indeplinesti sarcinile de lucru mai rapid si eficient. |
|
![]() |
|
|
Solutie de Stocare Duala - Stochezi mai multe, faci mai multe ASUS M509 dispune de un sistem dual de stocare a datelor ce iti ofera atat viteze foarte ridicate de acces la date cat si capacitati de stocare extinse. |
|
|
Ecran NanoEdge - Realism fara limite Ecranul NanoEdge ii confera modelului ASUS M509 un spatiu de afisare vast pentru o experienta de vizualizare foarte imersiva, indiferent ca este vorba despre munca sau distractie. Ecranul sau FHD cu unghiuri largi de vizualizare este dotat cu un finisaj anti-stralucire pentru a reduce elementele de distragere nedorite cauzate de reflexii, astfel incat te vei putea concentra cu adevarat asupra imaginilor de pe ecran. |
|
|
Elegant & Portabil - Putere pentru stilul tau de viata dinamic! Avand o greutate de doar 1.9kg, sistemul deosebit de portabil ASUS M509 va tine pasul cu stilul tau de viata foarte dinamic. De asemenea, sistemul are si un aspect atragator, datorita finisajului Gri Ardezie (Slate Grey). |
|
|
Sunet foarte Imersiv - Sunet bogat, deosebit de clar ASUS SonicMaster este o combinatie de componente hardware, software si solutii de optimizare audio proiectate in scopul de a-ti oferi cea mai buna experienta audio posibila. Un codec profesionist asigura codarea si decodarea audio foarte precise; in timp ce amplificatoarele, difuzoarele de dimensiuni mari si camerele de rezonanta perfect optimizate pentru ASUS M509 asigura un sunet puternic si bass mai profund. Functiile suplimentare de procesare si optimizare a semnalului ajuta la rafinarea si celor mai mici detalii, filtra zgomotul si imbunatati claritatea audio, astfel incat sa poti beneficia de un sunet cu adevarat imersiv. |
|
|
Optiuni de conectivitate - Permanent conectat ASUS M509 este echipat cu interfata reversibila USB-C™ 3.1, ce permite conectarea din orice directie, usurand astfel utilizarea diverselor accesorii. De asemenea, aceasta ofera viteze de transfer ale datelor de pana la 10x mai rapide decat cele ale interfetelor USB 2.0! In plus, sistemul include porturi USB 3.1 si USB 2.0, iesire HDMI si un cititor de carduri microSD — astfel incat vei putea conecta cu usurinta toate perifericele tale curente, dar si afisaje si monitoare externe, rapid si usor. |
|
|
Baterie - Baterie cu siguranta ridicata la incarcare si autonomie extinsa ASUS M509 ofera o autonomie de 3x mai buna decat cea sistemelor ce folosesc baterii li-ion standard. Cu ajutorul tehnologiei ASUS de incarcare rapida, o baterie descarcata poate fi incarcata la 60 de procente in doar 49 de minute. |
|
|
Protectie interna / protectie HDD si ranforsarea carcasei ASUS M509 este dotat cu o solutie de protectie impotriva socurilor de tip EAR, ce iti apara datele in cazul unor socuri fizice, in timp ce carcasa sa ranforsata iti permite sa deschizi si sa inchizi capacul intr-o maniera foarte cursiva. |
|
|
Carcasa ranforsata Un element metalic de ranforsare plasat sub tastatura ofera un nivel de stabilitate ridicat in timpul tastarii si utilizarii touchpadului. In afara rigiditatii structurale suplimentare, aceasta solutie intareste balamaua si protejeaza componentele interne. |
|
|
Capac ranforsat Laturile capacului sunt ranforsate si functioneaza intr-o maniera similara stalpilor de protectie impotriva impactului lateral instalati in automobile. Acestea ofera suport structural pentru capac, ecran si balama. |
|
Specificatii
Procesor
| Producator procesor | AMD |
| Tip procesor | Ryzen 7 |
| Model procesor | 3700U |
| Arhitectura | Zen |
| Numar nuclee | 4 |
| Frecventa nominala | 2.3 GHz |
| Cache | 4096 KB |
| Frecventa Turbo Boost | 4 GHz |
| Tehnologie procesor | 12 nm |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon™ RX Vega 10 Graphics |
Afisare
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Format display | Full HD |
| Tehnologie display | LCD LED |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Luminozitate | 200 niti |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
Memorie
| Capacitate memorie | 8 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Numar sloturi | 1 |
| Sloturi ocupate | 1 |
| Memorie integrata | 4096 MB |
| Capacitate memorie maxima suportata | 12 GB |
Hard disk
| Tip stocare | HDD |
| Capacitate HDD/SSHD | 1 TB |
| Viteza HDD | 5400 rpm |
Placa video
| Tip placa video | Integrata |
| Chipset video | AMD Radeon Vega |
Multimedia
| Camera WEB | VGA |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | ICEpower Sonic Master |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 2 x USB 2.0 1 x USB 3.1 1 x HDMI 1 x USB type C 1 x Audio Out/Microfon |
| Cititor de carduri | Micro SD SDXC |
| Wireless | 802.11 ac |
| Versiune Bluetooth | 4.1 |
Software
| Sistem de operare | Free DOS |
Caracteristici generale
| Tastatura numerica | Da |
| Dimensiuni (W x H x D) | 360 x 22.9 x 235 mm |
| Greutate | 1.9 Kg |
| Securitate | TPM (Trusted Platform Module) Parola BIOS |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Accesorii incluse | Adaptor 45W |
| Culoare | Slate Gray |
| Caracteristici cheie | Camera web Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Tastatura Chiclet Baterie 2 celule - 32Wh |
Review-uri / Intrebări
-
Reviews (0)
-
Intrebari & Raspunsuri (0)
-
Rating mare
-
Cele mai noi














