Descoperă categoriile noastre
Telefoane mobile
Laptop, Tablete & Telefoane
Laptopuri
Tablete
Genti pentru laptop
Hard disk-uri laptop
Memorii RAM laptop
Incarcatoare laptop
Card reader
Smartwhatch-uri
Tablete grafice
Accesorii Telefoane
Accesorii Laptop
Telefoane digitale, analogice
Standuri Notebook
Docking Station
Accesorii Tablete
Cabluri Smartphone
Smartphone Apple Iphone 12, 128GB, Negru
MGJA3__/A
3.033,80 lei
Stoc epuizat
Acest produs nu mai este disponibil în magazinul nostru
Smartphone Apple Iphone 12, 128GB, Negru

Viteza prinde viteza
A14 Bionic, cel mai rapid cip vazut vreodata la un smartphone. Un ecran OLED care se intinde de la o margine la alta. Ceramic Shield, de patru ori mai rezistenta la cadere. Si mod Noapte pe fiecare camera. iPhone 12 le are pe toate.
Vesti mari
- 11% mai subtire;
- 15% mai mic;
- 16% mai usor.

Ceramic Shield. Clar mai tare decat oricare
alta sticla de smartphone
4x mai rezistenta la cadere.

Ceramic Shield. Substantial mai rezistenta
iPhone avea deja cea mai rezistenta sticla de smartphone. Asa ca pentru a creste dramatic rezistenta iPhone 12, a trebuit sa folosim un material complet nou.

|
Cristale de ceramica la scara nanometrica Iti prezentam Ceramic Shield. Este fabricata prin introducerea cristalelor nano-ceramice, care sunt mai dure decat majoritatea metalelor, in sticla. Pare simplu, dar este incredibil de dificil, fiindca majoritatea materialelor ceramice nu sunt transparente. Prin controlarea tipului de cristale si a gradului de cristalinitate, am dezvoltat o formula exclusiva care maximizeaza rezistenta ceramicii, pastrand in acelasi timp transparenta optica. Aceasta a fost descoperirea care a facut ca Ceramic Shield sa fie ideala pentru ecran. Este o premiera pentru orice smartphone si e mai rezistenta decat sticla oricarui alt smartphone. |
|
|
Proces de schimb ionic dual Duritatea e grozava, dar am vrut sa crestem si rezistenta la zgarieturi. Asa ca am aplicat procesul nostru de schimb ionic dual utilizat pana acum pentru sticla de pe spate. Astfel, obtinem protectie impotriva loviturilor, zgarieturilor si uzurii zilnice. |
|
|
4x mai rezistenta la cadere Pe langa Ceramic Shield, mai exista un factor care contribuie la rezistenta suprafetei frontale. Se aliniaza perfect cu marginea telefonului, ceea ce il protejeaza si mai mult. In total, am cvadruplat rezistenta la cadere, cea mai mare imbunatatire adusa vreodata la o noua generatie de iPhone. |
|
|
|
H2OK
Rezistenta sporita la apa.

|
11 trilioane de operatii pe secunda A14 Bionic este cel mai rapid cip de smartphone Si revolutioneaza posibilul. Precum procesarea a trilioane de operatii pe secunda cu Neural Engine. Sau inregistrarea in Dolby Vision. Nici macar aparatele de filmat profesionale nu pot face asta. Este ultraeficient, pentru o autonomie excelenta a bateriei. Si fiindca are un avans tehnologic enorm, e proiectat sa faca fata viitorului. |
|
|
Ecran Super Retina XDR OLED atrage toate privirile |
|
|
|
|
Un contrast infinit superior. O precizie a culorilor incredibila. Un salt urias in densitatea pixelilor. Wow. Pur si simplu wow. Tehnologia OLED ofera un alb mai luminos, un negru mai profund si o rezolutie impresionanta pentru a maximiza fiecare detaliu. Acesta e cel mai bun ecran pe care l‑am creat vreodata pentru un iPhone, de la un capat la altul. |
|
|
|
Caracteristici:
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM eSIM |
| Sistem de operare | iOS |
| Versiune sistem operare | iOS 14 |
| Numar nuclee | 6 |
| Model procesor | Apple A14 Bionic |
| Tehnologii | 3G 4G 5G |
| Conectivitate | Wi-Fi Bluetooth NFC GPS |
| Senzori | Accelerometru Barometru Giroscop Busola Recunoastere faciala Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon Cablu USB-C - Lightning |
| Culoare | Negru |
| Dimensiuni | 71.5 x 7.4 x 146.7 mm |
| Greutate | 164 g |
| SAR (W/kg) | 0.99 Corp 0.99 Cap |
| An aparitie | 2020 |
| Protectie | Waterproof |
| RO-ALERT | Da |
AFISARE
| Dimensiune ecran | 6.1 inch |
| Tip display | Super Retina XDR |
| Rezolutie (pixeli) | 2532 x 1170 |
| Functii display | 460 PPI |
MEMORIE
| Memorie interna | 128 GB |
| Memorie RAM | 4 GB |
CONECTIVITATE
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Standard Wi-Fi | Dual Band Wi-fi hotspot 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Porturi | Lightning |
FOTO VIDEO
| Numar camere | 2 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Wide 12 MP Ultrawide |
| Rezolutie camera frontala | 12 Mpx |
| Rezolutie video | 4K |
| Caracteristici foto/video | Auto focus HDR Slow motion Time-lapse |
| Blit | Da |
- Garantie
- 12
Review-uri / Intrebări
-
Reviews (0)
-
Intrebari & Raspunsuri (0)
-
Rating mare
-
Cele mai noi


