Descoperă categoriile noastre
CPU INTEL i9-12900, skt LGA 1700, Core i9, frecventa 2.4 GHz, turbo 5.1 GHz, 16 nuclee, putere 65 W, "BX8071512900"
BX8071512900
2.685,13 lei
Stoc epuizat
Acest produs nu mai este disponibil în magazinul nostru
Intel Core i9-12900, Intel® Core™ i9, LGA 1700, Intel, i9-12900, 64-bit, 12th gen Intel® Core™ i9
Intel Core i9-12900. Familia de procesoare: Intel® Core™ i9, Priza Processor: LGA 1700, Producătorul procesorului: Intel. Canale de memorie: Cu două canale, Memorie internă minimă acceptată de procesor: 128 Giga Bites, Tipuri memorie acceptate de procesor: DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM. Model adaptor grafic la-bord: Intel UHD Graphics 770, Ieșiri acceptate adaptor grafic on-board: Embedded DisplayPort (eDP) 1.4b, DisplayPort 1.4a, HDMI 2.1, Frecvență de lucru adaptor grafic on-board: 300 MHz. Segment de piață: Spaţiul de lucru, Condiții de utilizare: PC/Client/Tablet, Stație de lucru, Versiune sloturi PCI Express: 5.0, 4.0. Frecvență Tehnologie Intel® Turbo Boost Max 3.0: 5,1 GHz
| Procesor | |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Familia de procesoare | Intel® Core™ i9 |
| Generație procesor | 12th gen Intel® Core™ i9 |
| Procesor | i9-12900 |
| Numărul de nuclee de procesor | 16 |
| Priza Processor | LGA 1700 |
| Casetă | Da |
| Fire de execuție procesor (threads) | 24 |
| Moduri operare procesor | 64-bit |
| Nuclee performanță | 8 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Frecvență boost procesor | 5,1 GHz |
| Frecvență îmbunătățită nucleu de performanță | 5 GHz |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 2,4 GHz |
| Frecvență îmbunătățită nucleu de eficiență | 3,8 GHz |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 1,8 GHz |
| Memorie cache procesor | 30 Mega bites |
| Tip procesor cache | Cache inteligent |
| Putere turbo maximă | 202 W |
| Pas cu pas | C0 |
| Tip de magistrală | DMI4 |
| Număr maxim de culoare DMI | 8 |
| Lățime bandă memorie acceptată de procesor | 76,8 GB/s |
| Nume de cod procesor | Alder Lake |
| Procesor ARK ID | 134597 |
| Memorie | |
| Memorie internă minimă acceptată de procesor | 128 Giga Bites |
| Tipuri memorie acceptate de procesor | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| Canale de memorie | Cu două canale |
| Latime de banda de memorie (max) | 76,8 GB/s |
| Grafică | |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel UHD Graphics 770 |
| Ieșiri acceptate adaptor grafic on-board | Embedded DisplayPort (eDP) 1.4b, DisplayPort 1.4a, HDMI 2.1 |
| Frecvență dinamică adaptor grafic on-board (max) | 1550 MHz |
| Număr ecrane suportate (on-board graphics) | 4 |
| Versiune adaptor grafic integrat OpenGL | 4.5 |
| Rezoluție maximă adaptor grafic integrat (HDMI) | 4096 x 2160 Pixel |
| Refresh rate la rezoluție maximă (HDMI) adaptor grafic on-board | 60 Hz |
| ID adaptor graphics on-board | 0x4680 |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Număr unități execuție | 32 |
| Dispozitiv de Codificare Multi-Format | 2 |
| Caracteristici | |
| Tehnologie de Monitorizare Termală | Da |
| Segment de piață | Spaţiul de lucru |
| Condiții de utilizare | PC/Client/Tablet, Stație de lucru |
| Număr maxim căi PCI Express | 20 |
| Versiune sloturi PCI Express | 5.0, 4.0 |
| PCI Express сonfigurations | 1x16+1x4, 2x8+1x4 |
| Seturi de instrucţiuni Supported | SSE4.1, SSE4.2, AVX 2.0 |
| Revizuire Interfață Media Directă (DMI) | 4.0 |
| Număr de Clasificare a Controlului Exporturilor (ECCN) | 5A992CN3 |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | G167599 |
| Caracteristici speciale procesor | |
| Tehnologie Intel® Speed Shift | Da |
| Frecvență Tehnologie Intel® Turbo Boost Max 3.0 | 5,1 GHz |
| Criptare Intel® Total Memory | Da |
| Intel® Gaussian & Neural Accelerator (Intel® GNA) 3.0 | Da |
| Tehnologie Intel® Control-flow Enforcement (CET) | Da |
| Intel® Thread Director | Da |
| Tehnologie Intel® Virtualization with Redirect Protection (VT-rp) | Da |
| Intel vPro® Essentials Platform Eligibility | Da |
| Conditii de mediu | |
| Tjunction | 100 °C |
| Greutate şi dimensiuni | |
| Mărime ambalaj procesor | 45 x 37.5 milimetri |
| Alte caracteristici | |
| Maximum de memorie internă | 128 Giga Bites |
| Ieșire placă grafică | eDP 1.4b, DP 1.4a, HDMI 2.1 |
- Procesor
- i9-12900
- Garantie
- 36 LUNI
- Producătorul procesorului
- Intel
- Familia de procesoare
- Intel® Core™ i9
- Numărul de nuclee de procesor
- 16
- Adaptor procesor grafic separat
- Nu
- Model adaptor grafic dedicat
- Indisponibil
- Priza Processor
- LGA 1700
- Moduri operare procesor
- 64-bit
- Adaptor grafic la-bord
- Da
- Model adaptor grafic la-bord
- Intel UHD Graphics 770
- Canale de memorie
- Cu două canale
- Casetă
- Da
Review-uri / Intrebări
-
Reviews (0)
-
Intrebari & Raspunsuri (0)
-
Rating mare
-
Cele mai noi