Descoperă categoriile noastre
CPU INTEL Celeron G5925, skt LGA 1200, Intel Celeron, frecventa 3.6 GHz, turbo 3.6 GHz, 2 nuclee, putere 58 W, "BX80701G5925SRK
BX80701G5925SRK26
405,40 lei
Stoc epuizat
Acest produs nu mai este disponibil în magazinul nostru
Intel Celeron G5925, Intel® Celeron® G, LGA 1200 (Socket H5), 14 nm, Intel, G5925, 3,6 GHz
Intel Celeron G5925. Familia de procesoare: Intel® Celeron® G, Priza Processor: LGA 1200 (Socket H5), Tehnologie de fabricare procesor/Litography: 14 nm. Canale de memorie: Cu două canale, Memorie internă minimă acceptată de procesor: 128 Giga Bites, Tipuri memorie acceptate de procesor: DDR4-SDRAM. Model adaptor grafic la-bord: Intel® UHD Graphics 610, Memorie maximă adaptor grafic on-board: 64 Giga Bites, Frecvență de lucru adaptor grafic on-board: 350 MHz. Segment de piață: Spaţiul de lucru, PCI Express сonfigurations: 1x16, 2x8, 1x8+2x4, Seturi de instrucţiuni Supported: SSE4.1, SSE4.2. Tip ambalaj: Cutie vânzare
| Procesor | |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Familia de procesoare | Intel® Celeron® G |
| Procesor | G5925 |
| Frecvență bază procesor | 3,6 GHz |
| Numărul de nuclee de procesor | 2 |
| Priza Processor | LGA 1200 (Socket H5) |
| Tehnologie de fabricare procesor/Litography | 14 nm |
| Casetă | Da |
| Ventilator inclus | Da |
| Componentă pentru | PC-ul |
| Fire de execuție procesor (threads) | 2 |
| Rată magistrală sistem | 8 GT/s |
| Moduri operare procesor | 64-bit |
| Memorie cache procesor | 4 Mega bites |
| Tip procesor cache | Cache inteligent |
| Thermal Design Power (TDP) | 58 W |
| Lățime bandă memorie acceptată de procesor | 41,6 GB/s |
| Nume de cod procesor | Comet Lake |
| Procesor ARK ID | 201887 |
| Memorie | |
| Memorie internă minimă acceptată de procesor | 128 Giga Bites |
| Tipuri memorie acceptate de procesor | DDR4-SDRAM |
| Viteze de ceas acceptate de procesor | 2666 MHz |
| Canale de memorie | Cu două canale |
| Grafică | |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel® UHD Graphics 610 |
| Memorie maximă adaptor grafic on-board | 64 Giga Bites |
| Frecvență dinamică adaptor grafic on-board (max) | 1050 MHz |
| Număr ecrane suportate (on-board graphics) | 3 |
| Asistență rezoluție 4K adaptor grafic on-board | Da |
| Versiune adaptor grafic integrat OpenGL | 4.5 |
| Rezoluție maximă adaptor grafic integrat (HDMI) | 4096 x 2160 Pixel |
| Refresh rate la rezoluție maximă (HDMI) adaptor grafic on-board | 30 Hz |
| ID adaptor graphics on-board | 0x9BA8 |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Caracteristici | |
| Tehnologie de Monitorizare Termală | Da |
| Segment de piață | Spaţiul de lucru |
| Număr maxim căi PCI Express | 16 |
| Versiune sloturi PCI Express | 3.0 |
| PCI Express сonfigurations | 1x16, 2x8, 1x8+2x4 |
| Seturi de instrucţiuni Supported | SSE4.1, SSE4.2 |
| Revizie CEM PCI Express | 3.0 |
| Număr de Clasificare a Controlului Exporturilor (ECCN) | 5A992C |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | G077159 |
| Caracteristici speciale procesor | |
| Tehnologie Intel® Trusted Execution | Nu |
| Intel® Thermal Velocity Boost | Nu |
| Extensii Intel® Transactional Synchronization | Nu |
| Eligibilitate Intel® vPro™ Platform | Nu |
| Conditii de mediu | |
| Tjunction | 100 °C |
| Greutate şi dimensiuni | |
| Mărime ambalaj procesor | 37.5 x 37.5 milimetri |
| Alte caracteristici | |
| Maximum de memorie internă | 128 Giga Bites |
- Procesor
- G5925
- Garantie
- 36 LUNI
- Producătorul procesorului
- Intel
- Familia de procesoare
- Intel® Celeron® G
- Numărul de nuclee de procesor
- 2
- Adaptor procesor grafic separat
- Nu
- Model adaptor grafic dedicat
- Indisponibil
- Priza Processor
- LGA 1200 (Socket H5)
- Tehnologie de fabricare procesor/Litography
- 14 nm
- Moduri operare procesor
- 64-bit
- Adaptor grafic la-bord
- Da
- Model adaptor grafic la-bord
- Intel® UHD Graphics 610
- Canale de memorie
- Cu două canale
- Casetă
- Da
- Ventilator inclus
- Da
- Frecvență bază procesor
- 3,6 GHz
Review-uri / Intrebări
-
Reviews (0)
-
Intrebari & Raspunsuri (0)
-
Rating mare
-
Cele mai noi