Descoperă categoriile noastre
MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X 8GB "GEFORCE RTX 4060 TI GAMING X 8G"
GEFORCE RTX 4060 TI GAMING X 8G
2.885,81 lei
Stoc epuizat
Acest produs nu mai este disponibil în magazinul nostru
MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X 8G, GeForce RTX 4060 Ti, 8 Giga Bites, GDDR6, 128 bit, 7680 x 4320 Pixel, PCI Express 4.0
MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X 8G. Familie procesor grafic: NVIDIA, Procesor grafic: GeForce RTX 4060 Ti, Frecvență procesor: 2655 MHz. Adaptor memorie discrete graphics: 8 Giga Bites, Tipul de memorie a adaptorului grafic: GDDR6, Autobuz de memorie: 128 bit. Rezoluţia maximă: 7680 x 4320 Pixel. Versiune DirectX: 12 Ultimate, Versiune OpenGL: 4.6. Tipul de interfaţă: PCI Express 4.0. Tipul de răcire: Activ, Numărul de ventilatoare: 2 ventilator(ventilatoare)
| Procesor | |
| Familie procesor grafic | NVIDIA |
| Procesor grafic | GeForce RTX 4060 Ti |
| Rezoluţia maximă | 7680 x 4320 Pixel |
| CUDA | Da |
| Core-uri CUDA | 4352 |
| Frecvență procesor | 2655 MHz |
| Accelerare (bus) viteză ceas intern procesor | 2640 MHz |
| Număr maxim ecrane pe videocard | 4 |
| Memorie | |
| Adaptor memorie discrete graphics | 8 Giga Bites |
| Tipul de memorie a adaptorului grafic | GDDR6 |
| Autobuz de memorie | 128 bit |
| Latime de banda de memorie (max) | 18 GB/s |
| Conexiune | |
| Tipul de interfaţă | PCI Express 4.0 |
| Numărul de porturi HDMI | 1 |
| Număr de DisplayPort | 3 |
| Versiune HDMI | 2.1a |
| Versiune DisplayPort | 1.4a |
| Performanță | |
| TV tuner integrat | Nu |
| Versiune DirectX | 12 Ultimate |
| Versiune OpenGL | 4.6 |
| HDCP | Da |
| DVI Dual Link | Nu |
| NVIDIA G-SYNC | Da |
| Design | |
| Tipul de răcire | Activ |
| Tehnologie răcire | MSI TORX FAN 5.0 |
| Numărul de ventilatoare | 2 ventilator(ventilatoare) |
| Factorul de formă | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Iluminat | Da |
| Culoarea produsului | Negru, Gri |
| Managementul energiei | |
| Minime de sistem alimentare cu energie | 550 W |
| Conectori de curent suplimentari | 1x 8-pin |
| Greutate şi dimensiuni | |
| Greutate | 661 g |
| Lățime | 247 milimetri |
| Datele de ambalare | |
| Greutatea pachetului | 1,11 kilograme |
| Tip ambalaj | Cutie |
- Garantie
- 36 LUNI
- Rezoluţia maximă
- 7680 x 4320 Pixel
- Numărul de porturi HDMI
- 1
- Consum de energie (tipic)
- 160 W
- TV tuner integrat
- Nu
- Număr de DisplayPort
- 3
- Frecvență procesor
- 2655 MHz
- Adaptor memorie discrete graphics
- 8 Giga Bites
- Tipul de răcire
- Activ
- Tipul de interfaţă
- PCI Express 4.0
- Familie procesor grafic
- NVIDIA
- Procesor grafic
- GeForce RTX 4060 Ti
- CUDA
- Da
- Tipul de memorie a adaptorului grafic
- GDDR6
- Autobuz de memorie
- 128 bit
- Versiune DirectX
- 12 Ultimate
- Versiune OpenGL
- 4.6
- DVI Dual Link
- Nu
- Minime de sistem alimentare cu energie
- 550 W
Review-uri / Intrebări
-
Reviews (0)
-
Intrebari & Raspunsuri (0)
-
Rating mare
-
Cele mai noi








