Descoperă categoriile noastre
Set microfon de mana dublu wireless OMNITRONIC VHF-102
Omnitronic VHF-102
489,25 lei
Stoc epuizat
Acest produs nu mai este disponibil în magazinul nostru
2-channel VHF wireless microphone system
- 2-channel receiver unit and hand-held microphone with PLL technology
- Operation with fixed VHF frequencies
- 2 separate channels with volume controls and LEDs for carrier signal
- Unbal. XLR output per channel
- Unbal. 6.3 mm jack for mixed signal output
- Operation of the receiver unit via supplied power unit
- Microphones with mute function and color indication
- Operation of the microphones via 2 x 1.5 V battery (type AA), not included
- Operation range approx. 30 meters
- License-free and approved in Germany and other EU countries
- Mute function: Yes
- Polar pattern: Unidirectional
- fehlt: Mains Input Socket (M) fehlt (provided)
| System: | Non-diversity |
| Carrier frequency: | 209.8/205.75MHz, 212.35.35/200.1MHz, 214.350/201.600MHz, 215.85/207.55MHz |
| Coverage: | 30 m (with line-of-sight) |
| RF power output: | 10 mW |
| Audio outputs: | XLR, unbal. and 6.3 mm jack, unbal. |
| Power supply: | |
| Receiver: | 100-240 V AC, 50/60 Hz via supplied power unit |
| Power consumption: | <5 W |
| Microphone: | 2 x 1.5 V battery, type AA |
| Current consumption: | approx. 115 mA |
| Dimensions, weight: | |
| Receiver: | 212 x 155 x 47 mm (W x D x H), 300 g |
| Microphone: | 50 x 240 mm (D x L), 170 g |
| Frequency band: | VHF |
| Polar pattern: | Unidirectional |
| Frequency range: | 80 - 12000 Hz |
| Weight: | 0,82 kg |
| fehlt: | Mains Input Socket (M) |
| Material: | Plastic |
| Receiver | |
| Width: | 21,2 cm |
| Depth: | 15,5 cm |
| Height: | 4,7 cm |
| Microphone | |
| Length: | 24 cm |
| Diameter: | 5 cm |
- Garantie
- 24 LUNI
24 LUNI
24 LUNI
Review-uri / Intrebări
-
Reviews (0)
-
Intrebari & Raspunsuri (0)
-
Rating mare
-
Cele mai noi


