Descoperă categoriile noastre
Laptopuri
Laptop, Tablete & Telefoane
Tablete
Genti pentru laptop
Hard disk-uri laptop
Memorii RAM laptop
Incarcatoare laptop
Card reader
Smartwhatch-uri
Tablete grafice
Telefoane mobile
Accesorii Telefoane
Accesorii Laptop
Telefoane digitale, analogice
Standuri Notebook
Docking Station
Accesorii Tablete
Cabluri Smartphone
Laptop ASUS Zenbook Pro Duo 15, Intel Core i7, 1TB SSD, Negru
UX582ZW-H2021X
17.162,21 lei
Stoc epuizat
Acest produs nu mai este disponibil în magazinul nostru
Laptop ASUS Zenbook Pro Duo 15, Intel Core i7, 1TB SSD, Negru

ZenBook Pro Duo 15 OLED iti permite sa fii productiv cu stil: calm, eficient, fara probleme. Este companionul tau de ultima generatie puternic si elegant, perfect pentru productivitate si creativitate portabile, si fiind echipat cu un ecran de control tactil OLED HDR 4K extraordinar. De asemenea, acesta include si afisajul secundar 4K ASUS ScreenPad™ Plus cu un design inclinat complet nou, ce ofera un nivel ridicat de ergonomie si iti optimizeaza fluxul de lucru. Echipat cu procesoare pana la Intel® Core™ i9 cu 8 nuclee si GPU NVIDIA® GeForce RTX™ , ZenBook Pro Duo 15 OLED iti ofera toate beneficiile tehnologiei viitorului, astazi.

Dragoste la prima vedere
ZenBook Pro Duo 15 OLED iti ofera o experienta de vizualizare deosebit de realista, cu ajutorul afisajului 4K OLED HDR1 NanoEdge ce ofera culori deosebit de vii si nuante de negru profunde. Spectrul sau de culori de nivel cinematografic DCI-P3, acoperit 100%, precum si nivelul ridicat de acuratete a culorilor Delta-E < 22 fac din acest sistem solutia ideala pentru creatie de continut la nivel profesionist, acesta fiind de asemenea Validat PANTONE® pentru acuratetea culorilor la nivel profesionist si certificat TÜV Rheinland pentru nivelul ridicat de protectie a ochilor.
ZenBook Pro Duo 15 OLED include si noul ecran cu sistem de inclinare ScreenPad Plus, un ecran de control tactil secundar ce se inclina automat pana la un unghi de 9.5°, creand astfel un unghi de 144.5° intre afisajul principal si ScreenPad Plus pentru o experienta de vizualizare mult mai confortabila. Te poti bucura de imagini foarte cursive pe ambele afisaje si poti beneficia de o productivitate ridicata datorita aplicatiilor optimizate pentru ScreenPad Plus incluse ce iti imbunatatesc fluxul de lucru.

Imagini mai realiste ca niciodata
Pentru a putea afisa cele mai puternice si realiste culori posibile, afisajul 4K OLED HDR de pe modelul ZenBook Pro Duo 15 OLED suporta o gama de culori exceptional de extinsa cu 100% acoperire DCI-P3 si 133% acoperire sRGB. Spatiul de culori DCI-P3 este alegerea preferata de catre profesionistii creativi datorita gamei sale extinse de posibile culori acoperite, facand ca imaginile afisate de ZenBook Pro Duo 15 OLED sa arate de-a dreptul extraordinar.

Culori mai precise
Tehnologia ASUS de Calibrare a Culorilor incorporata modelului ZenBook Pro Duo 15 OLED ofera optiuni de optimizare a culorilor si compensare pentru uniformizare, usurand astfel recalibrarea luminozitatii ecranului si consistentei culorilor. In plus, datorita valorilor Delta-E impresionant de reduse, poti fi sigur ca toate culorile pe care le vezi sunt foarte precise.

Grafica la nivel profesionist
Proiectate pentru a ajuta creatorii de continut sa-si lase amprenta asupra lumii inconjuratoare, laptopurile ce poarta marca NVIDIA Studio echipate cu placi video GeForce RTX 3060 sunt ofera performante extraordinare intr-un format portabil. Surprinde fiecare detaliu pe afisajul suprarealist, cu o acuratete a culorilor si detaliilor la nivel de pixel. Dezlantuie noile functii cu suport AI, cum ar fi Dynamic Boost 2.0, pentru a optimiza aplicatiile voastre creative favorite si a reduce timpul de asteptare, astfel incat iti vei putea exprima neintrerupt geniul creativ.

GPU GeForce RTX™ 3060
ZenBook Pro Duo 15 OLED impinge mai departele limitele performantelor grafice cu ajutorul GPU-ului sau NVIDIA GeForce RTX 3060 pentru Laptopuri, bazat pe platforma Ampere — a doua generatie a arhitecturii NVIDIA RTX. Aceasta include noi Nuclee Ray Tracing, Nuclee Tensor cu suport sparsity, tehnologie de super-rezolutie cu suport AI DLSS 2.0 si multi-procesoare pentru streaming ce ofera performante semnificativ imbunatatite. Acest GPU nou si remarcabil ofera cele mai realiste efecte de trasare raze, functii de ultima generatie si profita din plin de puterea AI.

Caracteristici:
PROCESOR
| Producator procesor | Intel® |
| Tip procesor | i7 |
| Model procesor | 12700H |
| Arhitectura | Alder Lake |
| Numar nuclee | 14 |
| Frecventa nominala | 3.5 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4.7 GHz |
| Cache | 24576 KB |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel® Iris™ Xe Graphics |
AFISARE
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Format display | Ultra HD/4K |
| Tehnologie display | OLED |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Luminozitate | 550 niti |
| Finisaj display | Glossy |
| Touchscreen | Da |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
MEMORIE
| Capacitate memorie | 32 GB |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| Memorie integrata | 32768 MB |
HARD DISK
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
PLACA VIDEO
| Tip placa video | Dedicata |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Model placa video | RTX 3070 Ti |
| Capacitate memorie video | 8192 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR6 |
| Tehnologii placa video | Suport DirectX 12 GeForce Experience nVidia RTX nVidia DLSS |
MULTIMEDIA
| Unitate optica | Nu |
| Camera WEB | HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | Harman Kardon |
| Producator difuzoare | Harman Kardon |
CONECTIVITATE & PORTURI
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 1 x USB 3.2 Type A Gen 2 2 x Thunderbolt v4 1 x HDMI 2.1 |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
SOFTWARE
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
- Greutate
- 2.3
- Garantie
- 24
Review-uri / Intrebări
-
Reviews (0)
-
Intrebari & Raspunsuri (0)
-
Rating mare
-
Cele mai noi





